20240208140012_IMG_0112_2

Chodź podziergać w BWN! (12.6)

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych razem z Zespołem Badawczym From Queen Anne to Queen Victoria zapraszamy do Czytelni BWN w środę 12 czerwca w godz. 13:00–14:45 na wspólne szydełkowanie i robienie na drutach. Czas umili nam rozmowa o rękodziele w literaturze, którą poprowadzi dr hab. Maria Błaszkiewicz z Zakładu Literatury Brytyjskiej.

Poza tym w dniach 5–14 czerwca w godzinach otwarcia Biblioteki będziecie mieć niepowtarzalną okazję obejrzeć wyroby dziergających anglistek z QAQV, wspomnianej prof. Marii Błaszkiewicz oraz prof. Małgorzaty Łuczyńskiej-Hołdys, a także naszej koleżanki z BWN – Doroty Traczewskiej. Was również zachęcamy do zaprezentowania na tej wystawie swoich prac wykonanych na drutach lub szydełkiem. W BWN będą na Was czekały niezbędne akcesoria do wyeksponowania Waszego rękodzieła. 🙂

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych świętuje się od 2005 roku w drugą sobotę czerwca (w tym roku 8.6), często przez cały tydzień. Jest to największe wydarzenie rękodzielnicze na świecie, popularne m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, USA czy RPA. Z roku na rok rośnie liczba wydarzeń organizowanych z tej okazji, a świętowanie przebiega w różnorodny sposób. Dla osób zainteresowanych dziewiarstwem jest to przede wszystkim okazja do wspólnego spędzenia czasu, a także popularyzacji dziergania.

wydarzenie na Facebooku